Jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza wyjątkową atmosferę, ozdób je świecami. Nie tylko oświetlą pomieszczenie, ale też podkreślą przytulny wystrój. Kojarzą się z ciepłem, spokojem i relaksem. Sprawdź kilka pomysłów na oryginalne dekoracje!

Terraria na świece

Terraria pomagają rozwiązać dwa problemy projektowe. Po pierwsze, dodają atrakcyjny element wizualny. Pozwalają bawić się wysokością i teksturą. Po drugie, łagodzą wszelkie obawy związane z podpaleniem domu. Czarne skały znajdujące na dnie zapewniają dobrą podstawę, jednocześnie podkreślając romantyczny układ świec.

Dekoracja na środku stołu

Eleganckie świece możesz postawić na środku stołu. Doskonale sprawdzą się tutaj małe, białe świeczki. Umieść je razem na tacy lub drewnianej ramie. Zestaw je z leśnym mchem. Użyj wstążek lub sztucznych kwiatów, by nadać świecom bardziej designerski wygląd.

Postaw świeczki na kominku

Kominek może służyć nie tylko do rozpalania ognia w salonie. Spróbuj na nim umieścić duże świece o różne wysokości. Stworzą po zapaleniu pulsujące, romantyczne światło. Wybierz świeczki w tym samym kolorze. Dzięki temu wprowadzisz do wnętrza magiczną atmosferę. Dodatkowo nadasz pomieszczeniu wyjątkową głębię.

Sweterek na świece

Śnieg i mózg sprawiają, że tęsknimy za miękkimi materiałami. Nadaj swoim świecom zimowy klimat, ozdabiając je sweterkami. Wspaniale je otulą, szybciej rozgrzewając wosk. Zapach stanie się bardziej intensywny, a świeczki będą palić się równomiernie. Pamiętaj, by dopasować do nich ozdobne poduszki o wełnianym splocie.

Świece, kamienie, piasek i szkło

Te cztery materiały świetnie ze sobą współpracują. Po prostu wybierz kilka szklanych słoików i umieść w nich romantyczne świeczki. Następnie włóż do nich piasek, polne kamyczki lub ozdobne kamienie. Dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś, co będzie pasować do Twojego motywu. 

Postaw szklane słoiki na środku stołu. Jeśli masz więcej miejsca na stole, rozrzucić wokół nich ozdobne kamienie. Dodają wyjątkowej faktury, a blask świec wspaniale je zaakcentuje. Możesz też ozdobić stół wysokim wazonem, białymi lub czerwonymi różami i pastelowymi wstążkami.

Lustra, wszędzie lustra

Jeśli szukasz pomysłu na łatwą, ale wyrafinowaną dekorację, ta propozycja powinna przypaść Ci do gustu. Eleganckie, lustrzane talerze pięknie odbijają światło świec. Pamiętaj, by umieścić na talerzu świeczki o różnej wysokości. Taka dekoracja pasuje idealnie do nowoczesnego wnętrza.

Użyj świec LED

Planujesz przyjęcie w ogrodzie, ale martwisz się, że wiatr zdmuchnie starannie ułożone świece? W takim razie postaw na świeczki LED. Te bezpłomieniowe modele wyglądają bardzo realistycznie. Działają na baterie, dlatego nie musisz się martwić, że zdmuchnie je pierwszy lepszy podmuch wiatru. 

Jeśli nie masz przy sobie świeczek LED, możesz też wypróbować następujący pomysł. Potrzebujesz tylko starych słoików z pokrywką. Możesz je pomalować, by pasowały do innych dekoracji lub odwołać się do natury. Weź gałązki i przykryj nimi słoiki. Następnie przymocuj je pastelowymi wstążkami. Upewnij się, że nie są dłuższe od słoika. Teraz włóż świeczki do słoików. Dodaj też kilka lampionów wśród drzew. Gotowe!