Odpowiednio wybierz przestrzeń. Miejsce do pracy powinno być ciche i spokojne 

Zanim przystąpisz do meblowania pokoju czy układania swoich rzeczy, musisz oczywiście wybrać dobre miejsce. Dobór przestrzeni do pracy wbrew pozorom ma ogromny wpływ na twoją wydajność. Miejsce, które wybierzesz, powinno być ciche i spokojne. Dobrze, aby móc się w nim odgrodzić od rodziny na czas pracy. Obowiązki rodzinne i domowe potrafią skutecznie odwrócić uwagę od tych, które zleca ci szef. Warto również sprawdzić, czy masz dostęp do okna. Światło słoneczne dobrze wpływa na twój mózg, dzięki czemu prędzej się rozbudzisz i zaczniesz pracować efektywniej. Pamiętaj jednak, aby promienie nie padały bezpośrednio na monitor. Będzie to bardzo uciążliwe, ponieważ widoczność ekranu zostanie mocno zakłócona.

Zadbaj o odpowiednie meble. Praca z łóżka nie będzie zbyt efektywna 

Meble w twoim domowym miejscu pracy również są bardzo istotne. Choć wiele osób kusi, aby pracować z łóżka, to jednak nie jest to najlepszy pomysł. Przez złą pozycję zagrożony będzie twój kręgosłup, ale również twoja efektywność znacznie spadnie. Najlepiej wygospodarować w domu miejsce na przestronne biurko. Ważny jest również dobór fotela. Najlepiej sprawdzi się ergonomiczny. W najpopularniejszych sklepach sieciowych będziesz w stanie znaleźć ogrom propozycji. Jednak krzesło i biurko to nie wszystko. Warto pomyśleć również o takich rzeczach jak:

·       Organizery,

·       Drukarka,

·       Teczki na dokumenty,

·       Półki wiszące,

·       Lampka,

·       Kosz na śmieci.

Te rzeczy mogą być dla ciebie bardzo przydatne w pracy. Pomogą ci także zachować porządek. Chaos może skutecznie zniechęcać do pracy. Pamiętaj również o kablach. Może warto zainwestować w przedłużacz lub kupić coś, co pomoże ułożyć je na lub pod biurkiem. Wiele mebli ma również specjalnie wycięte dziury. Dzięki nim łatwiej będzie ci ułożyć kable. Pomyśl także o tablicy korkowej. Pomoże ci ona w organizacji pracy. Kiedy będziesz przypinać do niej karteczki z rzeczami do zrobienia i datami spotkań, na pewno o nich nie zapomnisz.

Sprzątaj regularnie. Tona dokumentów na biurku mocno zniechęca do pracy 

Regularne sprzątanie jest również bardzo ważne, jeśli chcesz zachować odpowiednie tempo pracy. W chaosie łatwo zgubisz dokumenty, czy stale będziesz tracić potrzebne rzeczy. Poświęć 10 minut dziennie na sprzątanie, a ilość niepotrzebnych rzeczy, które zbierają się na biurku, nigdy cię nie przytłoczy. Pamiętaj też, że lepiej powstrzymać się od jedzenia w miejscu pracy. Oczywiście przerwy na posiłek są ważne, jednak brudne talerze i okruchy na biurku nie pomogą ci w efektywnym wykonywaniu obowiązków.