Kilka sposobów na szybkie odświeżenie salonu!

Justyna Dereń | 22.02.2023 00:03
|

Podobnie jak nadejście nowej pory roku pobudza Cię do działania, tak samo orzeźwiająca może być metamorfoza salonu. Warto podkreślić, że nie musisz od razu poważnie nadwyrężać domowego budżetu. Niezależnie od tego, czy jesteś w nastroju na dokonanie dużej zmiany, która zmieni wygląd całej Twojej przestrzeni życiowej, czy po prostu chcesz wprowadzić kilka małych, ale istotnych zmian, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Wysprzątaj pokój

Nic nie odświeża salonu lepiej i szybciej niż posprzątanie całego bałaganu. Poświęć więc chwilę i przyjrzyj się krytycznie swojemu wnętrzu. Oczyść wszystkie płaskie powierzchnie i zacznij od nowa, całkowicie je zmieniając. Po prostu uważaj, żeby za drugim razem nie przesadzić. Pamiętaj, mniej znaczy więcej. Jeśli czujesz, że utkniesz, możesz nawet zrobić zdjęcie salonu telefonem. Dzięki temu dostrzeżesz wizualnie problematyczne obszary, których inaczej być nie zauważył.

Pomaluj lampę

To łatwy i niedrogi sposób na ożywienie wnętrza i wprowadzenie odrobiny dramatyzmu. Czasami zapominamy, że klosz jest naprawdę istotnym elementem lampy. Zamiast kupować nową lampkę, po prostu ją przemaluj. Wybierz ciekawy kolor lub skorzystaj z inspiracji na Pinterest.

Zwróć uwagę na stolik kawowy

Stwórz spójny wygląd w swoim salonie, odzwierciedlając kolory lub wykończenia z centralnej części pokoju, stolika kawowego i innych akcesoriów. Na przykład metaliczny połysk złotego stolika do kawy warto powtórzyć na ozdobnych świecznikach znajdujących się na neutralnej tacy do serwowania. Ożyw wnętrze ulubionymi książkami, świeżymi kwiatami i pamiątkami z podróży.

Pomaluj pokój

Pomaluj ściany nowym, inspirującym kolorem, by ożywić przestrzeń. Może wydawać się to dużym zobowiązaniem, ale to prosty i stosunkowo niedrogi sposób na metamorfozę, zwłaszcza jeśli przeprowadzisz ją samodzielnie. W ten sposób wprowadzisz do wnętrza wyjątkową atmosferę.

Przestaw meble

Przesuń poszczególne meble, wprowadzając poczucie przepływu i spokoju. Decydując się na takie rozwiązanie, nie uszczuplasz domowego budżetu. Dodatkowo metamorfoza od razu rzuca się w oczy.

Wprowadź aksamitne elementy do salonu

Aksamit niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Nawet jeśli nie podążasz za trendami, istnieje wiele powodów, by wprowadzić ten materiał do swojej przestrzeni. Dodaje ciepła i faktury każdemu wnętrzu i pasuje do każdego stylu.

Trzymaj się budżetu, wprowadzając nowe akcenty do wystroju

Jeśli chodzi o łatwe i niedrogie pomysły na salon, wszyscy jesteśmy za zmianą elementów akcentujących. Wymień poduszki na sofie, powieś nowe dzieło sztuki lub rozwiń nowy dywan.

Nadaj swojemu salonowi centralny punkt, tworząc własną ścianę akcentującą za pomocą pisaków. Po prostu użyj linijki, by narysować ciekawy, geometryczny wzór lub inny, prosty motyw, bezpośrednio na ścianach, pisakiem w wybranym kolorze. Pomyśl też o grafice ściennej. Wspaniale ozdobi wnętrze, jednocześnie wprowadzając przytulną atmosferę. Dodatkowo może odzwierciedlić Twoją wyjątkową osobowość. 

Opraw pamiątki, takie jak płyty winylowe, pocztówki lub sentymentalne listy i dodaj je do galerii ściennej.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu