Mała łazienka z prysznicem - jak ją urządzić?

Marek Kaminski | 22.02.2023 00:13
|

Mała łazienka - to nie problem!

Jeśli mieszkasz w blokach albo w mieszkaniu, w którym znajduje się mała łazienka, to pewnie nie raz zastanawiałeś/łaś się, jakby ją urządzić, aby wyglądała lepiej. Właściwa aranżacja łazienki sprawi, że będzie ona wyglądać na większą i pozwoli na zaoszczędzenie miejsca. Oto kilka ciekawych wskazówek.

Prysznic do małej łazienki

Podstawowym wyposażeniem małej łazienki jest prysznic. Do małego pomieszczenia najlepszy będzie model bez brodzika. Dzięki niemu wydaje się, jakby było więcej miejsca. Zamiast standardowej kabiny można wtedy wstawić szklane ściany, które wyglądają stylowo i nowocześnie. Jednak prysznic bez brodzika sprawi, że woda będzie się rozlewać. Właśnie dlatego architekci doradzają wykonanie głębokiego brodzika, który będzie pozwalał nie tylko na mycie się, ale także na wykonanie w nim prania. Jeśli chcesz mieć brodzik, musisz wziąć pod uwagę wysokość łazienki. Niska i zbyt mała łazienka nie pozwoli na wykonanie brodzika. Standardowa wysokość kabin wynosi od 175 a 185 cm, natomiast brodzika od 6 cm do ponad 30 cm.

Mała łazienka - triki aranżacji

Oto kilka trików, które sprawią, że twoja łazienka będzie wyglądać o wiele lepiej:

  • oświetlenie - kilka źródeł światła sprawi, że światło będzie rozproszone, a to wywoła iluzję większej przestrzeni.
  • lustro - duże lustro bez ramy optycznie powiększy całe pomieszczenie.
  • kolorystyka - zdecyduj się na jasną kolorystykę łączącą w sobie maksymalnie trzy różne odcienie. Sposób malowania również ma znaczenie i może nadać trójwymiarowości.
  • narożne meble - chcesz zaoszczędzić przestrzeń? Zakup więc narożną umywalkę, prysznic lub szafkę.
  • płytki - wybieraj duże płytki w jasnych kolorach. Te mniejsze i wzorzyste sprawią, że pomieszczenie stanie się zatłoczone i optycznie mniejsze.

Małe łazienki / fot. seasthemomentblog.com, homease.nl, homelisty.com

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu