Kawalerka to dobre rozwiązanie na start w dorosłe życie lub przejściowy wybór, zanim pomyślimy o zakupie większego mieszkania. Najmniejsze kawalerki to powierzchnia zaledwie kilkunastu metrów kwadratowych, a jednym z najmniejszych mieszkań w Warszawie jest to o powierzchni zaledwie 15 m2.

Malutka kawalerka

Czy na 15 m2 da się wygodnie żyć? Jeśli odpowiednio zaplanujemy przestrzeń, to jak najbardziej. Jeżeli dodatkowo nasze mieszkanie jest bardzo wysokie, możemy wykorzystać również tę cechę. Dobrym pomysłem będzie w takim wypadku dobudowanie antresoli np. na część sypialną.

Dobry pomysł na projekt

Przede wszystkim planując przestrzeń w kawalerce, musimy pamiętać o funkcjonalności. Nawet jeżeli nie dysponujemy wysokością, która pozwoli nam na wybudowanie antresoli, to wciąż możemy skorzystać z minimalistycznych rozwiązań, które zapewnią nam funkcjonalnosć. Przede wszystkim warto stawiać w takim wypadku na meble, które mogą spełniać jednocześnie wiele funkcji, lub które bez trudu można “przerobić” na coś innego. Najlepszym przykładem będzie rozkładana sofa, która wieczorem przekształci się w wygodne łóżko do spania. Przy projekcie możemy skorzystać z pomocy doświadczonych projektantów lub poszukać w internecie sprawdzonych rozwiązań i inspiracji na zagospodarowanie malutkich przestrzeni.