Najpiękniejsze dekoracje świąteczne

Justyna Dereń | 22.02.2023 00:05
|

Ozdób swoją choinkę łatwymi do wykonania ozdóbkami świątecznymi. Przykuwają uwagę oryginalnym kształtem. Możesz je przygotować w zaciszu własnego domu.

Geometryczne ozdoby choinkowe

Proponowane dekoracje składają się z 20 ścianek. Dzięki nim możesz wykorzystać resztki papieru do scrapbookingu w coś pięknego. Przygotuj:

  • kolorowy papier do scrapbookingu,
  • coś okrągłego do rysowania, około 4 cm średnicy,
  • ołówek,
  • klej w sztyfcie,
  • faborek,
  • okrągły dziurkacz.

Wytnij 20 kółek z kolorowego papieru. Każde koło powinno mieć około 4 cm średnicy. Użyj okrągłego dziurkacza. Jeśli go nie masz, obrysuj na każdym kółku podstawkę od kleju i wytnij nożyczkami. Wytnij jeszcze jeden okrąg, tej samej wielkości, co pozostałe. Złóż go na pół w pionie i poziomie, by uzyskać zagięcie w kształcie krzyża. Następnie złóż każdą stronę, by otrzymać trójkąt równoboczny.

Umieść szablon trójkąta na szczycie koła i złóż go w trójkąt. Powtórz dla wszystkich kółek. Sklej ze sobą 5 trójkątów, tworząc coś w rodzaju “wieczka”. Odetnij krótką wstążkę, złóż ją na pół i zawiąż w węzeł, by zrobić pętelkę.

Przeciągnij ołówkiem wstążkę przez otwór w środku “wieczka”. Pociągnij ją do końca, aż węzeł zatrzyma się na otworze. Sklej ze sobą kolejne pięć trójkątów, by stworzyć spód ozdoby. Teraz masz już górę i dół dekoracji. Sklej ze sobą 10 trójkątów, tworząc długi pasek, który stanie się środkiem ozdoby.

To już ostatni etap przygotowań. Sklej ze sobą górę, środek i dół, w ten sposób otrzymasz piękną, oryginalną bombkę. Możesz to zrobić w dowolnej kolejności.

Choinki z makaronu

Zwiń kawałek kartonu w stożek, a następnie sklej go na gorąco. Umieść kroplę gorącego kleju u podstawy i przyklej makaron. Pamiętaj, by przyklejać jeden makaron na raz koncentrycznie, aż dojdziesz do wierzchołka. Kiedy skończysz, pomaluj sprayem na dowolny kolor.

Świeca cynamonowa

Nie ma nic lepszego niż ostry zapach cynamonu, który wprowadzi Cię w świąteczny nastrój. Potrzebujesz dużej świecy kolumnowej (co najmniej 22 cm wysokości), pakietu dużych lasek cynamonu (20 cm), wstążki i pistoletu do klejenia na gorąco. Na początek nałóż niewielką kroplę gorącego kleju na laskę cynamonu i umieść ją na świecy. Umieść laski cynamonu dookoła świecy, zawiąż wokół nich ozdobną wstążkę. Wsuń sztuczne jagody, gałązki zimozielonych krzewów lub malutkie szyszki, by dopełnić wygląd.

Cytrusowe świece świąteczne

To klasyczne ozdoby świąteczne. Pokrój  jeden, cienki kawałek skórki pomarańczy, by stworzyć podstawę. Z drugiej strony wytnij ostrym nożem otwór. Musi być wystarczająco duży, by zmieścić podgrzewacz. Powinien pasować do koloru pomarańczowego, a górna część świeczki ma sięgać skórki pomarańczy. Udekoruj zewnętrzną stronę goździkami, a następnie włóż podgrzewacz.

Tekturowy domek z piernika

Jeśli chcesz zrobić oryginalny domek z piernika, użyj kwadratowego pudełka. Aby wykonać przód i tył dachu, odetnij rogi dwóch przeciwległych klap, by utworzyć trójkąt. Następnie przyklej dwa pozostałe nieobcięte boki do trójkątów, a później do siebie. Użyj markerów kredowych lub farby, by ozdobić swój domek z piernika.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu