Przeprowadzki mogą być bardzo stresujące, szczególnie wtedy, gdy po dotarciu na miejsce, stwierdzasz, że Twoje kosmetyki się rozlały i zniszczyły pozostałe rzeczy. Jeżeli Tobie też często się zdarza taka sytuacja, koniecznie kup kosmetyczkę.

Wybór kosmetyczki

Wybór odpowiedniej kosmetyczki jest jedną z najważniejszych części całego pakowania. Kup kompaktową kosmetyczkę, którą łatwo schowasz do torby podróżnej. Oprócz kosmetyków możesz też w niej schować leki i inne drobiazgi. Dlatego jest niezbędna w czasie podróży.

Zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana. Najlepiej, aby była uszyta z materiału, który można łatwo wymyć wodą i mydłem.

Kosmetyczki z górnej półki są wodoodporne i wytrzymałe. Kolory nie blakną, nawet po dłuższym czasie. Ponadto wiele modeli wyróżnia się ciekawym designem i starannym wykonaniem. Jeśli cenisz sobie styl i wygodę, z pewnością przypadną Ci do gustu. Zazwyczaj zasuwają się na zamek, dlatego masz pewność, że nic z nich nie wypadnie. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą Ci służyć przez długi czas. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej, na pewno więc znajdziesz taką, która Ci się spodoba. Co ważne, dzięki kompaktowym rozmiarom, bez problemu włożysz je do torby lub walizki. Nie zajmują zbyt dużo miejsca i nie są ciężkie.

Jak dbać o kosmetyczkę?

Warto tutaj pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim staraj się ją prać w rękach. Jeżeli chcesz wrzucić kosmetyczkę do pralkk, to maksymalna temperatura prania może wynosić 30 stopni. Nie stosuj żadnych wybielaczy. Możesz ją prasować jedynie w niskiej temperaturze.

Kompaktowa kosmetyczka zapewnia łatwy dostęp do kosmetyków i chroni je przed uszkodzeniem.

Wybierz produkty, których używasz na co dzień

Najłatwiej jest spakować do kosmetyczki wszystkie te produkty, których używasz do robienia codziennego makijażu. Wtedy masz pewność, że o niczym nie zapomnisz. Z pewnością takie kosmetyki sprawdzą się na każdą okazję. Nie pakuj błyszczyka, którego używasz raz w miesiącu. Niepotrzebnie tylko będzie zabierał miejsce.

Znajdź wszechstronne kosmetyki w rozmiarze mini

Szukaj wszechstronnych kosmetyków, np. takich, które jednocześnie oczyszczają i nawilżają. Możesz też zauważyć, że niektóre produkty nie są absolutnie niezbędne. Zostaw je wtedy spokojnie w łazience.

Wielu producentów kosmetyków oprócz standardowego rozmiaru, oferuje też mini, wtedy takie produkty możesz bez problemu schować w swojej kosmetyczce. Bezpłatne próbki, o ile są dostępne, również są świetnym sposobem na zaoszczędzenie miejsca.

Przydatne wskazówki

Pamiętaj, by pakować ostrożnie. Wtedy na pewno nic się nie wyleje. Umieść najcięższe, najmniej łamliwe przedmioty na spodzie kosmetyczki, a na nie połóż kruche akcesoria (np. pudry lub pędzle). Z boku ułóż gąbki do makijażu lub waciki, które zapewnią dodatkowe wsparcie i ochronią delikatne kosmetyki.

Szczelnie spakuj swoją torbę. Wtedy kosmetyki nie będą się przesuwały w czasie transportu. Gąbki do makijażu, bawełniane waciki lub chusteczki mogą zabezpieczyć wszystkie drobiazgi.

Na koniec warto pamiętać, aby nie chować kosmetyczki na wierzchu lub spodzie walizki. Starannie włóż ją pomiędzy dwie warstwy ubrań. Wtedy masz pewność, że niczego nie zniszczysz.