Ręczniki papierowe: 10 nietypowych zastosowań!

Justyna Dereń | 21.02.2023 23:44
| Unsplash.com

Zwykle staram się mieć pod ręką kilka dodatkowych rolek ręcznika papierowego. Nie musisz wtedy biec do sklepu, gdy go zabraknie. Wspomniane akcesoria możesz wykorzystać nie tylko do wycierania rozlanych płynów. Sprawdź, do czego jeszcze się nadają!

Odcedź tłuszcz z bulionu

Użyj ręcznika papierowego, aby wchłonął tłuszcz, gromadzący się na wierzchu zup i bulionów. Umieść garnek w zlewie, następnie włóż do niego durszlak lub sito, a na koniec wyłóż ręcznikiem papierowym. Teraz możesz ostrożnie przez niego przelać bulion. 

Przetestuj żywotność starych nasion

Znalazłaś stare nasiona i zastanawiasz się, czy możesz zasiać je w ogrodzie? Jeśli tak, wypróbuj tę prostą sztuczkę! Złóż ręcznik papierowy, a następnie go zwilż. Teraz możesz na nim położyć kilka nasion. Przykry je kolejnym złożonym, wilgotnym ręcznikiem papierowym. Przez kilka tygodni spryskuj ręczniki wodą, aby były wilgotne i obserwuj nasionka. Jeśli większość wykiełkuje, resztę partii możesz spokojnie posadzić w ogródku.

Jak chronić patelnie żeliwne przed rdzą?

Jeśli już dokładnie wyczyściłaś patelnie, umieść na ich dnie ręcznik papierowy, aby wchłonął wilgoć. Aby mieć pewność, że patelnie są suche, włóż je na kilka minut do ciepłego piekarnika.

Zachowaj świeżość produktów przez dłuższy czas

Wyłóż pojemniki na warzywa w lodówce ręcznikami papierowymi. Skutecznie pochłaniają wilgoć, która normalnie doprowadziłaby do gnicia produktów. Oprócz tego ułatwisz sobie sprzątanie!

Środek zmiękczający brązowy cukier

Brązowy cukier zawiera dużo wilgoci, dlatego z czasem może zamienić się w twardą masę. Spróbuj wrzucić go do miski, przykryj wilgotnym ręcznikiem papierowym i zostaw na noc. Jeśli masz problem z mrówkami, włóż miseczkę z cukrem do lodówki, a następnie skontaktuj się z fachowcem zajmującym się tępieniem szkodników. Zwiększona wilgotność pomoże zmiękczyć brązowy cukier, dzięki czemu możesz go jeszcze wykorzystać.

Domowy sposób na ślady po kredkach i wosku

Połóż ręcznik papierowy na plamie wosku, a następnie nałóż na nią żelazko. Ręczniki papierowe skutecznie pochłaniają tego typu plamy, nie uszkadzając przy tym żelazka. Ta sztuczka najlepiej sprawdza się na twardych powierzchniach, takich jak tablice kredowe. Możesz ją jednak zastosować na tapicerce i dywanach.

Utrzymuj świeże zioła i warzywa

Zanim włożysz sałatę i świeże zioła do lodówki, zawiń je luźno w papierowy ręcznik. Teraz włóż je do plastikowej torby lub plastikowego pojemnika. Korzystając z tej sztuczki, możesz się cieszyć chrupiącymi warzywami i świeżymi ziołami.

Unsplash.com

Jak przedłużyć świeżość chleba?

Jeśli kupujesz więcej chleba, a dodatkowe bochenki trzymasz w zamrażarce, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Zanim schowasz chleb do zamrażarki, włóż ręcznik papierowy do torby. Skutecznie wchłonie wilgoć, dzięki czemu wyciągniesz ładny bochenek.

Chroń lukier przed wysychaniem

Podczas polewania ciast lub ciasteczek umieść na dnie szklanki wilgotny ręcznik papierowy, połóż na nim woreczek do wyciskania (przechylony do dołu), aby nie wysychał podczas dekorowania.

Ugotuj boczek w kuchence mikrofalowej

Zastanawiasz się, jak ugotować boczek w mikrofalówce? Połóż dwa ręczniki kuchenne na talerzu nadającym się do kuchenki mikrofalowej. Teraz ułóż na nich boczek i przykryj go dwoma kolejnymi ręcznikami. Ustaw kuchenkę na 4-6 minut. Wyrzuć ręczniki papierowe, a wraz z nimi cały tłuszcz.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu