Telewizor na ścianie – o czym pamiętać?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, na której ścianie umieścić telewizor. Ta naprzeciwko okna nie będzie dobrym pomysłem ze względu na odbijające się światło. Zamiast tego wybierz jedną z dwóch ścian sąsiadujących z oknami. Zwróć także uwagę na rozmieszczenie gniazdek – im mniej kabli i przedłużaczy na podłodze, tym lepiej. Dobrym pomysłem jest ustawienie pod telewizorem długiej niskiej szafki RTV. Takie rozwiązanie sprawdzi się, szczególnie jeśli wybierzesz telewizor stojący. Mebel nie tylko wyznaczy punkt ciężkości, lecz także będzie pełnił funkcję użytkową. Oprócz tego pstrokata wzorzysta ściana za telewizorem może męczyć wzrok i utrudniać skupienie uwagi na obrazie. Lepszym pomysłem są niewątpliwie bardziej stonowane aranżacje. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Ściana z TV w salonie – aranżacje

1. Jednolity kolor. Jest to najprostsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie, jeśli chodzi o dekorację ściany za telewizorem. Ciemne odcienie, również czerń, sprawdzą się w przypadku, kiedy chcesz, aby telewizor wtopił się w ścianę. Z kolei barwy ziemi czy szarości podkreślą charakter wnętrza, ale go nie przytłoczą. Jasne kolory doskonale wyglądają m.in. w minimalistycznych, skandynawskich i nowoczesnych wnętrzach.

2. Beton dekoracyjny. Pasuje szczególnie do nowoczesnych, eklektycznych i loftowych aranżacji. Coraz częściej jest wykorzystywany zarówno w salonach, jak i kuchniach czy łazienkach. Jednak szare tło świetnie komponuje się z czarnym telewizorem. Wybór materiałów jest spory – na rynku beton znajdziesz w postaci m.in. tynków ściennych oraz płytek.

3. Drewno. To dość nieoczywiste rozwiązanie doskonale wygląda w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach. Drewno ociepla wnętrze i nieco je urozmaica. Co więcej, nowoczesna boazeria na tle telewizora z pewnością będzie przyciągała wzrok i wyróżni się spośród innych elementów dekoracyjnych.

4. Marmur. Podkreśla luksusowy i nowoczesny charakter wnętrza. Pasuje do drewna, złota, szarości, bieli, beżu i czerni. Świetnie wygląda w połączeniu z mocniejszymi wzorami i odważnymi dekoracjami.

5. Tapeta. Proponujemy wybrać taką w stonowanym odcieniu, natomiast jednolita tapeta w intensywnym kolorze też się sprawdzi np. w turkusie czy fuksji. Dobrze wyglądają również delikatne wzory np. z motywem roślinnym. Unikaj jednak dużych wzorów, które nie tylko przytłaczają, lecz także obciążają wzrok i bywają męczące, szczególnie podczas oglądania ulubionego filmu.

6. Meblościanka. Sprawdzi się wtedy, gdy nie chcesz zbyt mocno eksponować telewizora. Szafki i półki, które znajdą się wokół niego, nie tylko pomieszczą książki i rodzinne pamiątki, lecz także stworzą oddzielną strefę relaksu i rozrywki.