Sole do kąpieli zazwyczaj wykonane są z olejków eterycznych i soli Epsom. Możesz je dodać do kąpieli, moczenia nóg lub pod prysznic. Sprawdzą się również doskonale jako delikatny peeling do ciała. Zobacz, dlaczego warto je włączyć do odstresowującego rytuału!

Jak dodać sole do kąpieli?

Marzysz o tym, by rozluźnić się po ciężkim dniu? Sole do kąpieli idealnie łączą właściwości siarczanu magnezu z aromatoterapią na bazie olejków eterycznych. W ten sposób pomagają rozluźnić mięśnie i umysł. Dodatkowo wspaniale wygładzają i złuszczają skórę. 

Nalej ciepłą, ale nie gorącą wodę do wanny. Aby w pełni skorzystać z właściwości soli Epsom, wlej 2-4 filiżanki pod bieżącą wodą. Staraj się ją rozpuścić podczas wlewania wody. Weź przynajmniej 20-minutową kąpiel lub do pełnego rozluźnienia, co może potrwać nawet godzinę. Następnie dokładnie się wytrzyj i załóż lekkie ubrania z długimi rękawami, by utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. W ten sposób przyspieszysz oczyszczanie organizmu z toksyn. Pamiętaj też, by pić dużo świeżej, chłodnej wody i zrelaksuj się jeszcze przynajmniej przez 30 dni. Nie wracaj od razu do codziennych obowiązków. Nie kąp się w soli Epsom, jeśli masz otwartą ranę. W innym przypadku możesz ją stosować nawet codziennie. 

Jak dodać sól Epsom pod prysznic?

Jeżeli nie masz wanny w domu, nawet możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z soli gorzkiej. Sprawdzi się w relaksującej kąpieli stóp lub podczas peelingu. Po prostu wymieszaj 1 szklankę soli Epsom z ⅓ szklanki olejku kokosowego i 1 łyżką oleju witaminy E, by stworzyć odżywczy, kojący balsam. Sole może podrażniać twarz, dlatego stosuj je tylko jako peeling do ciała. Delikatnie złuszczaj skórę, by nie doprowadzić do mikrourazów. 

Jakie olejki dodać do soli gorzkiej?

Sól Epsom możesz stosować samodzielnie, jeśli jednak chcesz zmaksymalizować korzyści, połącz ją z olejkami eterycznymi. Sprawdź, z czym możesz ją zmieszać. Olej z nasion konopi wspaniale uspokaja, dlatego zapewnia głęboko relaksującą kąpiel. Wiadomo również, że łagodzi stan zapalny i wspiera leczenie niektórych problemów skórnych. Z kolei olejek eukaliptusowy przynosi ulgę w bólu i poprawia krążenie. Ponadto można go stosować na schorzenia układu oddechowego i infekcje klatki piersiowej. Zwróć też uwagę na olejek kamforowy, który wspiera trawienie, łagodzi ból związany z zapaleniem stawów. Badacze twierdzą, że wspomniany olejek ma właściwości przeciwnowotworowe. Jeżeli masz problemy ze snem, sięgnij po olejek lawendowy lub rumiankowy. A jeśli marzysz o gładkiej i elastycznej skórze, dodaj odrobinę oliwy z oliwek do gorzkiej soli.

Unsplash.com

Olejki eteryczne do aromatoterapii

Szukasz naturalnego sposobu na oczyszczenie zatok lub migrenę? W takim razie sięgnij po olejek z mięty pieprzowej. Pamiętaj, że jest naprawdę mocny, dlatego dodaj tylko kilka kropli do kąpieli. A jeśli chcesz poprawić sobie samopoczucie, sięgnij po olejek z mięty pieprzowej, słodkiej pomarańczy, cytryny lub mandarynki. W każdym przypadku dodaj tylko kilka kropli, by nie podrażniać skóry. 

Wlej wodę do miski, a następnie dodaj 2 filiżanki soli Epsom, 2-3 krople olejku miętowego i 2-3 krople olejki ze słodkiej pomarańczy. Włóż stopy do wspomnianej mieszaniny, by delikatnie zmiękczyć skórę. To niezbędny krok w przypadku domowego peelingu.