Szara kuchnia to zdecydowanie jeden z najczęstszych wyborów Polaków w ostatnich latach. Jest uniwersalna, ponieważ pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i bardziej klasycznego wnętrza. Dodatkowo warto zauważyć, że może stanowić doskonałą bazę dla osób, które lubią często zmieniać wystrój za pomocą dodatków. Do szarego koloru bowiem pasuje niemal każdy inny odzień, dzięki czemu mamy łatwość w tworzeniu spójnego i ciekawego wnętrza.

Szara kuchnia nie jest nudna

Szary kolor ma najwięcej odcieni ze wszystkich innych barw i występuje zarówno w ciepłej tonacji, jak i chłodnej. To sprawia, że szara kuchnia u każdego może wyglądać zupełnie inaczej a dodatkowo na pewno będzie świetnie się komponować z resztą mieszkania. Możemy wybierać zarówno spośród nowoczesnych, błyszczących czy matowych frontów, jak i tych stylizowanych na klasyczne czy rustykalne wnętrza. Szary kolor możemy łączyć z czernią, bielą, drewnem lub soczystymi czy pastelowymi odcieniami, dzięki czemu nasza kuchnia może nabrać niepowtarzalnego charakteru. Ale nawet jeśli utrzymamy stylizację w szarości - wciąż możemy bawić się bardzo dużą ilość odcieni, co nada wnętrzu przytulności i sprawi, że będzie wyglądać jeszcze ciekawiej.

Bez względu na to, na jakie zestawienie z szarością się zdecydujecie, pamiętajcie również o tym, że kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna. Projektując kuchnię nie zapomnijcie o takich elementach, jak trójkąt roboczy, duży i przestronny blat oraz łatwa dostępność do najczęściej używanych produktów i sprzętów.