Miniony rok był bardzo trudny. Pod wieloma względami zmienił nasze podejście do życia. Wiele osób urządzając dom lub mieszkanie, starało się z nich uczynić wygodne, prywatne sanktuarium. Trendy w projektowaniu 2021 będą dalej rozwijać się w tym kierunku. Ekologiczne materiały, surowe drewno, zieleń i kojące palety kolorów doskonale wpisują się w ten nurt. 

Domowe biuro

Obecnie wiele osób pracuje zdalnie, nic więc dziwnego, że redukcja rozpraszających dźwięków staje się kluczowa. Okna dwu- lub trzyszybowe, wykładziny i inne elementy dźwiękochłonne odegrają ważną rolę w 2021 roku. Poza tym utknięcie w jednym miejscu grozi monotonią, a wszyscy potrzebujemy inspirującego środowiska do pracy. W związku z tym warto zwrócić uwagę na energetyzujące palety kolorów. Kolorowe akcenty, naturalne materiały i dużo zieleni pomogą nam utrzymać work-life balance.

Zadbaj o to, by wystrój był inspirujący, uspokajający i nastrajający pozytywnie. Dzięki temu łatwiej utrzymasz motywację i skupienie w czasie pracy. Nie przesadzaj z bibelotami, które zaśmiecają przestrzeń. Podczas videokonferencji zwróć uwagę na tło. Zainwestuj w organizery i segregatory, aby uniknąć rozpraszaczy.

Jasne drewno

Nowoczesne wnętrza utrzymane są zazwyczaj w jasnych kolorach. Dużą popularnością cieszy się jasne drewno. Pasuje prawie do każdego stylu, od nowoczesnego, minimalistycznego po rustykalny. Stanowi też kluczowy element stylu skandynawskiego, głęboko zakorzenionego w naturze i prostocie. Wspaniale komponuje się z różnymi odcieniami zieleni i niebieskiego.

Teksturowane ściany

Murale i wielkofomatowe grafiki powracają w wielkim stylu. Teksturowane ściany pasują doskonale do inspiracji retro, naturalistycznych i eklektycznych elementów. Technika marmurkowa, bogate tkaniny, abstrakcyjne wzornictwo to tylko kilka sposobów na nadanie wnętrzu nowego wymiaru. Możesz też łączyć naturalne materiały, takie jak mech, drewno, kamień. Zwróć również uwagę na tapety 3D z motywem przyrody.

Odważne kolory

Żółty kolor wprowadza radosną atmosferę do wnętrza. Od razu nastawia nas optymistycznie do życia. Projektanci proponują również ekscytujące, biżuteryjne odcienie, takie jak szafir i rubin. Wspomniane kolory świetnie łączą się z żywymi żółciami i pomarańczami. Zwróć też uwagę na turkus, błękit i butelkową zieleń. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, kolory ziemi z pewnością przypadną Ci do gustu. Ciepły szafran, jasny camelowy, szlachetny piaskowy, bogaty miodowy toffi i ostra, płowa brzoza to idealne odcienie do szykownych wnętrz.

Sztuka abstrakcyjna

Sztuka abstrakcyjna staje się kluczowym punktem w projektowaniu mebli, szczególnie w minimalistycznych przestrzeniach. Oryginalne krzesła, surrealistyczne kształty i przyciągające wzrok oprawy oświetleniowe, metaliczne elementy są teraz bardzo modne. Doskonale komponują się z białym, beżowym i szarym tłem. Szukaj abstrakcyjnych elementów we wszystkich kształtach, rozmiarach i obszarach. Możliwości są nieograniczone.

Pixabay.com

Przestrzenie wielofunkcyjne

Globalna zmiana stylu życia przyniosła różne wymagania. Znalezienie odpowiedniego kącika do domowego biura, a innego na salę lekcyjną, stało się nieodłączną częścią nowej normalności. Dzięki kreatywnemu planowaniu i strategicznym układom żadna przestrzeń nie jest zbyt mała, aby służyć dwóm lub więcej celom.