Rury firmy KAN-therm – co je charakteryzuje?

Na początek warto poświęcić kilka słów samej firmie KAN-therm. Jest to polski producent multisystemów instalacyjnych, który zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie połączeń rurowych. Podstawą wspomnianego systemu są rury polipropylenowe, których szeroki wybór można znaleźć w ofercie firmy. Ich główną zaletą jest uniwersalność, ponieważ sprawdzają się one w każdym rodzaju instalacji – od systemów wody ciepłej i zimnej po ogrzewanie centralne.

Co dokładnie można znaleźć w ofercie firmy KAN-therm? Są to m.in. rury PPR. Ten rodzaj rur charakteryzuje się jednorodnością, co oznacza, że dodatkowo obróbka mechaniczna przed procesem zgrzewania nie jest konieczna. Rury PPR są najczęściej wykorzystywane w przypadku instalacji o niskiej lub średniej temperaturze przepływu. Jako przykład może posłużyć ciepła i zimna woda użytkowa. Można je także wykorzystać przy przepływie mediów agresywnych.

Zupełnie innym rodzajem rur wchodzącym w skład technologii ultraPRESS są rury stabiAL PPR. Na tle innych typów odznaczają się one zastosowaniem wzmacniającej warstwy taśmy aluminiowej, która jest wpisana w konstrukcję rury. Inną cechą rur stabiAL PPR jest niski współczynnik wydłużalności termicznej. W praktyce oznacza to, że tego rodzaju rury możemy wykorzystać do instalacji o wysokiej temperaturze przepływu np. do centralnego ogrzewania.

Kształtki KAN-therm – innowacyjny produkt firmy

Technologia ultraPRESS nie byłaby kompletna bez autorskich kształtek KAN-therm. Co warto o nich wiedzieć? Czas na nieco teorii. Poszczególne elementy w instalacjach z polipropylenu są łączone ze sobą za pomocą tzw. polifuzyjnego zgrzewania muchowego. Jego przeprowadzenie jest możliwe, dzięki konkretnym złączom, takim jak np. zaślepki, mufy, trójniki czy kolana. Może być to również zawór kulowy z mufami. Te wszystkie elementy można wykorzystać do przyłączenia kształtek do rur i łączenie ich odcinków.

W tym momencie warto zaznaczyć, że opisane połączenia są nierozłączne. Chęć demontażu złączki będzie się więc wiązać z koniecznością przecięcia rurociągu. Istnieje jednak sposób na wykonanie połączeń rozłącznych. W tym przypadku wystarczy użyć złączek śrubunkowych lub połączeń kołnierzowych. Są one niezwykle uniwersalne, więc bez problemu można je zastosować w przypadku rur PPR oferowanych przez KAN-therm.

Na koniec warto jednak zadać sobie pytanie: czy korzystanie z konstrukcji polipropylenowych jest godne uwagi? Odpowiedź jest twierdząca i wynika z kilku faktów. Po pierwsze – sklepy oferują duży wybór kształtek i złącz wykonanych z takiego materiału. Oprócz tego takie elementy odznaczają się dużą uniwersalnością, co pozwala wykorzystać je w przypadku różnych instalacji. Są to także produkty niezwykle higieniczne i odporne na działanie substancji chemicznych. Dlatego też warto je rozważyć.