Technologię szkieletową stosuje się od dawna, od XIX wieku. Chociaż w Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ponad 70 proc. nowych budynków wznoszonych jest zgodnie z tą metodą. Domy kanadyjskie są solidne, trwałe, eleganckie i precyzyjnie zaprojektowane, dzięki czemu spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Wysoka odporność na warunki atmosferyczne

W Kanadzie, Skandynawii i Szkocji, w których panuje surowy, wilgotny klimat, drewniany szkielet jest najpopularniejszą metodą budowy. Izolacja budynku mieści się w wewnętrznym skrzydle, dzięki czemu nie dochodzi do niepotrzebnej utraty ciepła. Rama drewniana oferuje doskonałą sprawność cieplną. Dodatkowo eliminuje mostki termiczne. 

Szybkość budowy

Wszystkie elementy drewnianego szkieletu są produkowane poza placem budowy. Zazwyczaj całą konstrukcję wznosi się w ciągu zaledwie kilku tygodni, w zależności od wielkości i złożoności projektu. Cała konstrukcja szkieletowa jest wstępnie przycięta i dopasowana, dzięki czemu można ją łatwo i szybko złożyć. Fachowcy sprawdzą dokładnie wszystkie połączenia wpustowe i czopowe, upewniając się, że spełniają wysokie standardy jakości. Budowa domu szkieletowego nie jest uzależniona od pogody, dlatego można się na nią zdecydować o każdej porze roku. Nie musisz się przy tym martwić o opóźnienia wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Decydując się na dom kanadyjski, możesz zaoszczędzić nawet 20% w porównaniu z tradycyjnymi metodami budowy. Drewniany szkielet oferuje te same właściwości i większe walory estetyczne za znacznie niższą cenę.

Wyższa integralność strukturalna

Domy o konstrukcji drewnianej są obojętne elektrostatycznie, dzięki czemu wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Wbrew powszechnemu przekonaniu drewno ma wyższą wydajność strukturalną niż konstrukcje betonowe i stalowe. Dodatkowo zapewnia większe obciążenie na jednostkę masy w porównaniu z innymi materiałami. Drewniany kołek jest tak samo wytrzymały na ściskanie jak beton. 

Drewno to naturalny, odnawialny zasób

Nie uwalnia do powietrza toksycznych oparów ani innych szkodliwych oparów. Ponadto naturalne starzenie się drewna nie powoduje emisji żadnych szkodliwych produktów, które miałyby negatywny wpływ na Ciebie lub środowisko. Włókna i odpady drzewne z recyklingu można także wykorzystać jako paliwo podczas procesu rafinacji, zamiast węgla i innych paliw kopalnych, które uwalniają ogromne ilości CO2 do atmosfery. 

Decydując się na dom kanadyjski, możesz go dopasować do potrzeb swoich i pozostałych członków rodziny. Drewniane konstrukcje szkieletowe nie wymagają ścian wewnętrznych do podtrzymywania ścian budynku. W ten sposób zyskujesz otwartą przestrzeń i nieograniczone możliwości aranżacji.

Ile kosztują domu kanadyjskie?

Domy kanadyjskie mogą przetrwać lata, pod warunkiem, że zostaną prawidłowo wykonane. Jeśli chcesz wybudować nieruchomość w takim stylu, musisz wygospodarować około 150 000-250 000 zł. Jeżeli interesuje Cię dom w stanie deweloperskim, czyli “pod klucz”, przygotuj większą kwotę. Potrzebujesz około 200 000-350 000 zł. Oczywiście to spora kwota, ale i tak znacznie mniejsza w porównaniu z tą, którą musiałbyś wygospodarować, gdybyś zdecydował się na inną technologię.