Najciekawsze trendy w aranżacji wnętrz

trendy wnętrzarskie
Unsplash.com

Lubimy śledzić zmiany w branży wnętrzarskiej. W końcu ostateczny wygląd zaprojektowanej przez nas przestrzeni jest równie ważny, jak wygoda i funkcjonalność. Niemniej w lawinie trendów i napływie nowości staramy się znaleźć takie, które pasują do naszego mieszkania i stylu życia. Sprawdź najciekawsze rozwiązania zaproponowane przez projektantów!

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój został ostatnio uznany za najpopularniejszy światowy trend. Trudno nazwać go przemijającą modą. Zainteresowanie ochroną środowiska nie jest już kaprysem i zakorzeniło się w naszym życiu. Ten trend dotarł też do branży projektowania wnętrz. Stosowanie naturalnych materiałów, kupowanie mebli i akcesoriów od lokalnych dostawców i renomowanych źródeł, odnawianie, zmiana przeznaczenia i nabywanie używanych elementów wyposażenia zmierzają do zrównoważonego rozwoju w aranżacji przestrzeni.

Nowa paleta kolorów

Wielu ekspertów twierdzi, że neutralne kolory zostaną zastąpione ciepłymi tonami, nasyconymi odcieniami i biżuteryjnymi akcentami. Możesz je wykorzystać na płytkach, szafkach i ścianach. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie będą królować mocne odcienie różu. Pojawią się też delikatne, brzoskwiniowe korale i terakoty, ale osadzone w kolorach ziemi. Dużą popularnością cieszą się złocistożółte odcienie luksusowych tkanin, takich jak aksamitny, maślany, karmelowy, skórzany.

Wzory geometryczne

Wzory geometryczne od lat znajdują się w trendzie wzrostowym, do tego stopnia, że możesz je zobaczyć w różnych obszarach. Królują na kubkach, notatnikach, tapetach, kanapach, pościeli, dziełach sztuki, podłogach, oprawach oświetleniowych i innych elementach dekoracyjnych. Pamiętaj jednak, by zachować równowagę w aranżacji wnętrza. W przeciwnym razie osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego.

Jeżeli lubisz niebanalne rozwiązania, sięgnij po odważne, żywe wzory geometryczne. Wybierając krzesła i narzuty, poszukaj klasycznych lub współczesnych nadruków. W kolekcji znajdziesz też geometryczne płytki podłogowe i tapety.

Kolory ziemi

Oliwkowa zieleń, żółta ochra i spalona pomarańcza to odcienie, które nie tylko zapewniają ciepło, lecz także podkreślają wyjątkowy charakter wnętrza. Drewniane meble i akcesoria, rośliny i metale wprowadzą przytulną, relaksującą atmosferę, Jeżeli lubisz odważne rozwiązania, pomyśl o czarnych drzwiach lub ciemnobrązowej, aksamitnej sofie.

Projektowanie biofilne

Duże, ponadgabarytowe rośliny cieszą się coraz większą popularnością. Niedawno do głównego nurtu weszła również nowa idea: projektowanie biofiolne. Aby zachować pewien poziom połączenia z naturą, wspomniany trend ma na celu zintegrowanie jej z budynkiem. W ten sposób nie tylko wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie, lecz także poprawi cały ekosystem. Zwróć uwagę na odzyskane drewno, wiszące rośliny, a także zielone ściany i roślinne instalacje.

Kwieciste tapety

Tradycyjnie kwiaty dobrze sprawdzają się na tapetach. Obecnie królują na nich duże wzory. Żywe kolory, takie jak żółty i kontrastujące odcienie przyciągają uwagę. Kwiatowy motyw w 2020 roku jest abstrakcyjnym i eleganckim odzwierciedleniem klasycznego wystroju.