Programowalny termostat: dlaczego warto go zainstalować?

programowalny termostat
Unsplash.com

Zastanawiasz się, jak zmniejszyć zużycie energii? Rozważ instalację programowalnego termostatu. Zamiast ogrzewać lub chłodzić dom podczas Twojej nieobecności, możesz dostosować harmonogram do swoich codziennych zajęć. W ten sposób zaoszczędzisz sporo energii i pieniędzy. Taka inwestycja szybko Ci się zwróci. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Dlaczego warto zamontować regulator temperatury?

Wspomniane urządzenie cieszy się coraz większą popularnością. Wielu właścicieli zauważa, że programowalny termostat oferuje wiele korzyści dla portfela, domu i komfortu. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Proponowane urządzenie jest bardzo precyzyjne. Dzięki temu możesz łatwo dostosować i dokładnie określić idealną temperaturę. Badania pokazują, że każdy stopień pozwala zaoszczędzić 1-2 proc. na rachunkach. Instalując programowalny termostat, sprawisz, że Twój dom błyskawicznie staje się energooszczędny przez cały rok. 

Niektóre modele są wyposażone w czujniki monitorujące filtr powietrza. Informują o konieczności wymiany za pomocą wskaźnika świetlnego. Niektóre urządzenia sygnalizują, gdy różne części wymagają sprawdzenia lub naprawy. Dzięki temu możesz szybko zdiagnozować i rozwiązać problem. 

Czym kierować się przy zakupie programowalnego termostatu?

Nowoczesne termostaty oferują zaawansowane funkcje, takie jak Wi-Fi i możliwość uwzględnienia wzorców pogodowych podczas dostosowywania temperatury. Niektórzy producenci proponują synchronizacją z urządzeniami mobilnymi, Bluetooth, kompatybilność z Alexa lub Google. Dzięki temu możesz zmieniać temperaturę w domu, siedząc w pracy lub będąc na zakupach. 

Zastanawiasz się, jak wybrać programowalny termostat? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! Szukając odpowiedniego urządzenia, zwróć uwagę na kilka czynników: elastyczność programowania, wymagania dotyczące napięcia, interfejs. Upewnij się, że możesz go zsynchronizować z systemem HVAC.

Jeśli myślisz o wymianie systemu HVAC, ale na razie odkładasz fundusze na ten cel, pomyśl o programowalnym termostacie. W ten sposób możesz przedłużyć żywotność starego HVAC, starannie go programując i skracając czas działania. Jeśli nadal chcesz kupić nowy system wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania, pamiętaj, że możesz go zsynchronizować z termostatem, by był bardziej wydajny.

regulator temperatury
Unsplash.com

Regulatory temperatury – co warto wiedzieć?

Dużą popularnością cieszą się 7-dniowe regulatory temperatury. Sprawdzą się doskonale w domu, w którym obowiązują różne harmonogramy ogrzewania i chłodzenia. Zapewnia dużą elastyczność, co docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy.

 W ofercie znajdziesz również inteligentne termostaty.  Możesz nimi sterować zdalnie ze smartfona lub komputera. Wspomniane urządzenia skierowane są do osób, które mają nieregularny harmonogram lub mogą zapomnieć o ustawieniu urządzenia. Większość inteligentnych termostatów wyposażona jest w aplikację do łatwego programowania. Dodatkowo pozwalają właścicielowi śledzić i kontrolować zużycie energii. Niektóre termostaty są specjalnie zaprojektowane do pracy z systemami pomp ciepła.