Czy znalazłeś małą saszetkę żelu krzemionkowego w czymś, co kupiłeś? Pamiętaj, by nie wyrzucać jej do kosza. Proponowany produkt ma liczne zastosowania. Co ciekawe, niewiele osób o nich wie. Sprawdź, jak możesz z niego skorzystać.

Odzyskaj telefon

Żel krzemionkowy jest bardzo przydatny. Skutecznie pochłania wilgoć, chroniąc przedmioty przed zepsuciem. Upuściłeś telefon do wody? Użyj żelu krzemionkowego! Włóż smartfon do plastikowej torby wraz z kilkoma paczkami żelu i pozostaw na 24-48 godzin.

Odśwież torbę na siłownię

Umieść kilka opakowań żelu na dnie torby. Pomogą wchłonąć wilgoć i nieprzyjemny zapach z ubrań i butów do ćwiczeń. 

Piękna i błyszcząca biżuteria

W pudełku z biżuterią trzymaj opakowanie żelu, by chronić ją przed wilgocią, która prowadzi do zmatowienia. Dzięki temu unikniesz długiego i żmudnego polerowania poszczególnych elementów biżuteryjnych. 

Jak bezpiecznie przechowywać rzeczy na poddaszu i strychu?

Jeśli chcesz trzymać zdjęcia, pocztówki i inne pamiątki na poddaszu lub strychu, musisz o nie zadbać. Zastanawiasz się, jak uchronić je przed wilgocią? Aby zabezpieczyć swoje rzeczy, przechowuj je w bezpiecznych plastikowych pojemnikach z kilkoma saszetkami żelu krzemionkowego. 

Niezależnie od tego, czy przechowujesz ważne dokumenty (akty urodzenia, akt małżeństwa, umowy) w biurku, szafce, pudełku, czy kopertach, wypróbuj wspomniany środek. Jeśli znalazłeś wymarzoną książkę w antykwariacie, ale śmierdzi stęchlizną, wypróbuj żel krzemionkowy. Włóż książkę i kilka saszetek do plastikowej torby i zostaw na dzień lub dwa. 

Chroń narzędzie przed rdzewieniem

Aby zachować młotki, śrubokręty i kombinerki w doskonałym stanie, wrzuć kilka saszetek żelu krzemionkowego do skrzynki narzędziowej. Skutecznie wchłoną nadmiar wilgoci, która może prowadzić do rdzy i korozji. Włóż też kilka saszetek do pudełka z gwoździami lub śrubami.

Kondensacja wewnątrz aparatu fotograficznego

Plastikowa obudowa wodoodpornego aparatu powinna być całkowicie wodoszczelna. Niestety nie zawsze tak jest, wewnątrz niejednokrotnie zachodzi kondensacja. Z biegiem czasu może uszkodzić sprzęt i prawie na pewno wpłynie na jakość zdjęć. Aby utrzymać aparat w dobrym stanie, weź saszetkę i włóż ją ostrożnie do plastikowej obudowy.

Zardzewiała maszynka do golenia

Maszynki wytrzymałyby znacznie dłużej, gdyby nie rdzewiały! Na szczęście istnieje na to prosty sposób! Weź mały plastikowy pojemnik i włóż do niego 4-5 saszetek żelu krzemionkowego. Po użyciu maszynki do golenia ostrożnie osusz ją ręcznikiem, a następnie włóż do pojemnika.

Przechowywanie nasion

Lubisz pracę w ogrodzie? Jeśli tak, przechowuj nasiona w szczelnym pojemniku z kilkoma paczkami żelu krzemionkowego. Pamiętaj, by chronić je przed wilgocią. W przeciwnym razie możesz szybko zaobserwować rozwój pleśni.

Żel krzemionkowy w lekach

Niekiedy w butelce z witaminami znajdziesz opakowanie żelu krzemionkowego. Nie bez powodu! Dzięki niemu Twoje leki i suplementy będą wolne od wilgoci. 

Zachowaj ozdoby świąteczne w nieskazitelnym stanie

Dekoracje świąteczne wyjmuje się tylko raz w roku. Warto więc wypróbować żel krzemionkowy. Włóż go do pudełek z ozdobami bożonarodzeniowymi.