Baśniowy świat na ścianie. O dekoracji ścian w dziecięcych pokojach.

Marek Kaminski | 22.02.2023 00:09
|

Urządzanie pokojów dla najmłodszych zawsze sprawia ogromną radość. Możliwości jakie oferuje współczesny rynek są właściwie nieograniczone, a liczba akcesoriów i dodatków przekracza często naszą wyobraźnię. Pokoje dziecięce stają się więc prawdziwym królestwem najmłodszych.

Bazą każdego pokoju są ściany. Oczywiście możemy korzystać z całej gamy najróżniejszych kolorów. Możemy również wybrać stonowaną barwę, która będzie doskonałym tłem dla fantazyjnych mebli, ciekawych dodatków albo dekoracji ściennych.

Na ścianach w dziecięcych pokojach możemy wyczarować dziś wszystko. Postacie z ukochanej kreskówki, ulubione zwierzaki, niezwykłe kolorowe motywy. Nie musimy przy tym posiadać zdolności twórczych. Mamy do dyspozycji chociażby naklejki ścienne, które w sklepach z dekoracjami biją rekordy popularności. Ich montaż jest tak prosty, że poradzimy sobie z nim nawet mając przysłowiowe "dwie lewe ręce". Naklejki naniesione są na folię samoprzylepną. Wystarczy zaplanować kompozycję, którą chcemy stworzyć na ścianie i po jej oczyszczeniu możemy przystąpić do dzieła. Do dekorowania możemy włączyć nawet maluchy. Ozdabianie własnego pokoju z pewnością będzie ogromną frajdą. Odklejanie naklejek i przyklejanie ich w inne miejsce nie powinno sprawić najmniejszych trudności.

Alternatywą dla naklejek są fototapety.

Ich ogromnym atutem jest to, że w niezwykle realny sposób oddają to, co umieszczone jest na zdjęciu. Nie musimy naklejać na ścianę poszczególnych elementów. Nanosimy na nią po prostu cały arkusz tapety. Mamy jednak mniejszy wpływ na kompozycję i mniejsze pole do popisu, jeżeli chodzi o tworzenie dekoracji. Niewątpliwym plusem fototapet do pokoju dziecięcego jest na pewno ich duży wybór w internecie.

Ściany w pokoju najmłodszych możemy udekorować również na inne sposoby. Dobrym pomysłem na ozdobę są zawsze zdjęcia. W dziecięcych pokojach możemy poszaleć z kolorami i motywami ramek. W ramkach możemy umieścić również bajkowe obrazki czy ciekawe plakaty.

Inne elementy dekoracyjne

Posiadając zdolności artystyczne możemy również pokusić się o namalowanie na ścianie własnego dzieła, najlepiej w konsultacji z właścicielem pokoju. Jest to z pewnością bardzo czasochłonne rozwiązanie, wymagające dużo wysiłku. Jednak satysfakcja, jaką daje samodzielne stworzenie dekoracji wynagradza wszelkie trudy. Oryginalnym pomysłem na udekorowanie pokoju naszych pociech są z pewnością kolorowe i niepowtarzalne girlandy dla dzieci. Tutaj również możemy wykazać się kreatywnością, wykorzystać niepotrzebne skrawki materiałów i uszyć własne girlandy. Własnoręcznie ozdobiony pokój to spore wyzwanie, ale warto je podjąć, by sprawić radość naszym dzieciom.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu