Praca w domu to niesamowita zaleta. Zastanów się jednak, czy Twoje biuro nie przypomina korporacyjnego, szarego i nudnego boksu. Jeśli chcesz wprowadzić do niego wyjątkową atmosferę, sprawdź nasze propozycje!

Analizuj przedstawione aranżacje

Szukaj inspiracji w gazetach i mediach społecznościowych, ale pamiętaj, że nie zawsze przedstawione rozwiązania mogą odpowiadać Twoim potrzebom. Tapicerowane krzesła jadalniane wyglądają niesamowicie, ale nie będą wspierać pleców. Małe, zabytkowe biurka nie pomieszczą stosu dokumentów. Pamiętaj też o właściwej palecie kolorów. To, że lubisz czerwony, nie oznacza, że chcesz na niego patrzeć w czasie pracy. 

Jeśli otoczenie dostarcza zbyt dużo bodźców, nie będziesz mógł się skupić na swoich obowiązkach. Spróbuj użyć ciekawych kombinacji kolorów na dywanie lub akcesoriach, takich jak poduszki lub oprawione grafiki, jeżeli chcesz urozmaicić przestrzeń. Dobre biuro powinno łączyć walory estetyczne z praktycznymi.

Najlepsze kolory farb

Jasna i pobudzającą, żółta farba to niezawodny sposób na ożywienie mało inspirującego miejsca pracy. Z pewnością rozjaśni domowe biuro. Wnosi energię i optymizm do pomieszczenia, aby zwiększyć kreatywność. 

Co ciekawe, zielony może uspokajać, ale jednocześnie potrafi pobudzić do działania. Jasna, jazzowa zieleń wnosi odrobinę zabawy do domowego biura. Zachowaj neutralne akcenty, takie jak złoty, srebrny lub biały. Dzięki temu wnętrze będzie wyglądało na bardziej uporządkowane.

Wierzcie lub nie, ale eksperci twierdzą, że niektóre odcienie są czymś więcej niż tylko słodkim akcentem. Cieplejsze nuty, takie jak brzoskwinia i miękkie korale, są znane z tego, że poprawiają koncentrację i kreatywność. Delikatny róż, a nawet mocniejszy odcień, wprowadzą inspirującą atmosferę do Twojego biura.

Jeśli myślisz, że brązowe ściany są nudne, przemyśl to jeszcze raz. Według naszych ekspertów, ciepłe biuro pomalowane na brązowo, pomaga zachować spokój i koncentrację podczas pracy. Dzięki temu łatwiej skupisz się na ważnych zadaniach.

Przestrzegaj zasad ergonomii

Górna część ekranu komputera powinna znajdować się na wysokości oczu lub trochę poniżej. Kiedy skanujesz w dół ekranu, powieki w naturalny sposób zamykają się i nawilżają, co zmniejsza zmęczenie oczu. Ustaw klawiaturę tak, by przedramiona znajdowały się równolegle do podłogi. Wyreguluj krzesło tak, by ramiona mocno spoczywały na podłodze lub podnóżku, jeśli jesteś niski. 

Pobaw się w majsterkowicza

Zamiast zatrudniać malarzy, elektryków i montażystów mebli, zrób wszystko sam. To świetna okazja na przyswojenie nowych umiejętności. Dodatkowo możesz sporo zaoszczędzić.

Zachowaj porządek

To żadna tajemnica, ale warto o tym przypomnieć. Jeśli chcesz uniknąć piętrzących się stosów, zaopatrz się w organizery, kosze, pudełka i szuflady. Na rynku dostępnych jest mnóstwo przydatnych opcji. Zastanów się, co chcesz w nich trzymać. Jeśli masz już w zwyczaju skanowanie paragonów i przechowywanie danych w formie cyfrowej, po co kupować szafkę na dokumenty do domowego biura? Jeśli masz jeden ulubiony długopis, po co kupować duży kubek na długopisy i ołówki? Nie daj się wciągnąć w szum organizacji biurowej.