Na pokój dziecięcy zazwyczaj przeznaczamy stosunkowo niewielki pokój, ale wraz ze wzrostem dziecka rosną także jego potrzeby. W pokoju młodzieżowym musi znaleźć się miejsce do odpoczynku, nauki oraz przyjmowania znajomych. Kluczem będzie tu odpowiedni wybór mebli i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni.

Meble młodzieżowe do małych pokoi

Najlepszym rozwiązaniem do małych pokoi będą wielofunkcyjne meble młodzieżowe. W sklepach znajdziemy między innymi piętrowe łóżka z biurkiem czy zamontowaną szafą na ubrania. Dobrym rozwiązaniem będzie też łóżko umieszczona na wysokich skrzyniach, w którym można przechowywać rzeczy sezonowe lub powiązane z hobby nastolatka.

W każdym pokoju nastolatka powinno znaleźć się także biurko. A jeżeli nie dysponujemy dużą przestrzenią, można pomyśleć o zamontowaniu niewielkiego modelu montowanego do ściany. Biurko dla nastolatka nie musi być bardzo duże, ale powinno zapewnić mu komfort pracy.

Wystrój pokoju a osobowość nastolatka

Nastolatki chętnie przyjmują i goszczą u siebie znajomych i przyjaciół. Dlatego projektując pokój młodzieżowy należy wziąć też pod uwagę odpowiednią strefę. Mogą przydać się miękkie poduszki do siedzenia, pufy czy niewielki stolik.

Na koniec nie można zapomnieć, że pokój nastolatka musi odzwierciedlać także jego osobowość i zainteresowania. W tym celu warto posłużyć się kolorami i dekoracjami - pomalować ścianę farbą tablicową, udekorować ją efektowną fototapetą lub naklejką ścienną. Pamiętajmy, że pokój młodzieżowy nie może być zbyt dziecinny, a jeśli chcemy uniknąć częstych remontów - postawmy na neutralną bazę kolorystyczną i dobierzmy do niej odpowiednie akcesoria i dodatki.