Ten zielonkawo-niebieski odcień, wywodzący się z cudownego kamienia, ma właściwości lecznicze. Starożytni Egipcjanie i rdzenni Amerykanie twierdzili, że turkus wpływa pozytywnie na naszą psychikę. Możesz poszukać biżuterii z tym wspaniałym kamieniem. Wspomniany kolor wprowadza też spokojną, relaksującą atmosferę do każdej przestrzeni. Sprawdź, jak urządzić eleganckie, przytulne wnętrze.

Dodaj turkusowe akcenty w całym pomieszczeniu

Chcesz dodać ten wyjątkowy kolor do swojego wnętrza, ale nie wiesz, czy będzie do niego pasował? W takim razie poszukaj turkusowych elementów wyposażenia i akcentów. Poszukaj ozdobnych poduszek, przytulnych dywaników i dzieł sztuki. Możesz łatwo je wymienić na inne, jeśli Ci się znudzą.

Jak urządzić nowoczesne wnętrze?

Marzysz o tym, by urządzić turkusowe wnętrze w nowoczesnym stylu? Pomaluj ściany na ten relaksujący kolor, a następnie ozdób je białymi, czarnymi i złotymi detalami. Odważny odcień pozwala na dodanie oryginalnych elementów, takich jak czarno-białe tkaniny z nadrukiem w jodełkę. Możesz też zawiesić kilka obrazów oprawionych w białą ramkę. Jasne ceramiczne wazony i dekoracje doskonale prezentują się na turkusowym tle. Z kolei czarne lakierowane ramki podkreślają nowoczesny charakter wnętrza.

Uwzględnij akcenty i grafikę w jednym lub dwóch innych uzupełniających kolorach, takich jak czerwony, pomarańczowy lub złoty. W ten sposób ożywisz wystrój pomieszczenia. Jeśli pomaluj wszystkie ściany na turkusowy odcień, powieś dekoracje lub zasłony. Dzięki temu optycznie powiększysz wnętrze. Poszukaj mebli z białego lakieru, przezroczystego szkła lub ciemnego drewna.

Poczuj się jak w domku na plaży

Niezależnie od tego, czy mieszkasz blisko plaży, czy też, turkusowy podkreśli marynarski styl wnętrza. Wspomniany odcień idealnie komponuje się z morskim, niebieskim i zielonym. Nadruki muszli lub podwodnego świata w tych kolorach scalą motyw. Możesz ozdobić pomieszczenie prawdziwymi muszlami, a także poduszkami i tkaninami w podobnych nadrukach. Dodaj detale w jasnych kolorach występujących na plaży, takich jak koral lub piaskowy beż.

Zachowaj motyw plaży we wszystkich szczegółach. Poszukaj lekkich, przewiewnych tkanin. Możesz zamontować rustykalną okiennicę, by podkreślić wyjątkowy charakter wnętrza. Postaw na stoliku kawowym szklany wazon wypełniony muszelkami lub piaskiem. W marynistycznym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się rustykalne meble. Mogą być wykonane z wikliny, drewna średnioziarnistego lub bielonego drewna.

Turkusowe meble w kuchni

Niewiele kolorów jest tak orzeźwiających i żywych jak turkus. Odważny odcień pasuje zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza. Prawdziwy turkus występuje w naturze jako minerał, dlatego warto go połączyć z innymi naturalnymi kolorami. Pomyśl o odcieniach neutralnych, drewna i ciemnoniebieskiego. Możesz go również zestawić z koralem lub mandarynką.

Masz białą kuchnię? Ożyw ją, decydując się na turkusową wyspę kuchenną. Przyciągnie wzrok, ale nie rozprasza. Połącz ją z eleganckim brązowym blatem.

Co ciekawe, radosny turkus prezentuje się też doskonale na płytkach kuchennych. Nie musisz ich kłaść na wszystkich ścianach, wystarczy na jednej. Wspomniane płytki możesz połączyć z innymi tropikalnymi kolorami, np. pomarańczowym lub limonkowym.