Domowe wypieki nie tylko są często znacznie smaczniejsze niż te ze sklepu, ale na pewno są również o wiele zdrowsze. Zapach świeżego ciasta również wprowadza do domu dużo ciepła i pozostawia wspomnienia, które są z nami na resztę życia. A jeśli wyposażymy się w odpowiednie sprzęty kuchenne -

Formy do pieczenia

Na rynku mamy naprawdę duży wybór form do pieczenia - zarówno blaszanych oraz silikonowych jak i ceramicznych. Te pierwsze cieszą się największą popularnością, ponieważ najłatwiej utrzymać je w czystości. Warto jednak zainwestować w nieco droższą formę, która będzie bardziej wytrzymała. Dużą zaletą formy ceramicznych i szklanych jest właśnie ich wytrzymałość. Nie odkształcają się ani nie rdzewieją, dzięki czemu stanowią idealne naczynie na tarty czy babki.

Akcesoria do pieczenia

Poza formami do pieczenia przydać się może na pewno kilka dodatkowych akcesoriów. Wśród najważniejszych zdecydowanie polecamy wagę kuchenną, która pozwoli na idealne odmierzenie proporcji ciast i deserów. Dobrym pomysłem będzie też zainwestowanie w miarki, drewniane łyżki, metalowe i plastikowe miski w różnych rozmiarach, rękawice kuchenne i fartuszki czy specjalne pędzle i szpatułki. Przydać się może też specjalny metalowy patyczek wielokrotnego użytku do sprawdzania, czy ciasto się upiekło.

Akcesoria do dekorowania wypieków

Kolejnym punktem, jeśli chcemy zaskoczyć naszą rodzinę efektownymi wypiekami, jest odpowiednie udekorowanie ciasta czy babeczek. Przydadzą się szpryce i rękawy cukiernicze. Początkowo ich użycie może nie dawać takich efektów, na jakie byśmy liczyli, patrząc na zdjęcia w książkach kucharskich lub internecie. Jednak przy odpowiedniej praktyce nabierzemy wprawy w dekorowaniu deserów. Wśród innych ciekawych akcesoriów możemy wymienić np. pisaki, lukier plastyczny czy gotowe do kupienia dekoracje cukrowe.