Wesprzyj swoją roślinkę!

Niektóre rośliny rosną tak okazale, że potrzebują podpórek. W sklepach możemy dostać wiele ciekawych podpórek do roślin albo zdecydować się na standardowe z drewna lub bambusa. Możesz też wykonać taką podpórkę samodzielnie. Wystarczą jakieś patyczki, pręciki, drut o fantazyjnym kształcie oraz sznurek. Potem już musi zadziałać wyobraźnia. Bardzo pomysłowe może okazać się także wykorzystanie ramy lustrzanej albo rzeźby. Istnieje tak wiele pomysłów!

Jakie rośliny potrzebują podpórki do roślin doniczkowych

mulenbekia, męczennica, roicissus, stefanotis, bluszcz, ceropegia, cissus, epipremnum, figowiec pnący, filodendron pnący, hoja, jaśmin.

Zanim stworzysz podpórkę

Zanim zabierzesz się za stworzenie podpórki, pamiętaj, że musi być ona stabilna. Musisz ją więc zagłębić w ziemię na 2/3 doniczki. Podpórkę najlepiej jest umieścić w doniczce zanim posadzi się roślinę, aby nie uszkodzić korzeni. Jeśli jednak chcesz włożyć podpórkę do doniczki z kwiatem, to zrób to tuż przy ściankach pojemnika.

Najładniejsze podpórki do roślin doniczkowych

Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na podpórki. Możesz wymyślać najróżniejsze kształty i wykonać je najróżniejszych materiałów. Wystarczy uruchomić wyobraźnię. Niektóre kompozycje wyglądają naprawdę okazale i stanowią piękną ozdobą domu lub ogrodu. Możesz też kupić podpórkę w sklepie albo zapytać o inspirację ogrodników lub szkólkarzy. Oni z pewnością ci podpowiedzą!

Podpórki do kwiatów doniczkowych / fot. schubertnursery.com, floresefolhagens.com.br, pinimg.com