Walczysz z uporczywym mchem, glonami lub z grzybem? Wydawać by się mogło, że są one odporne na wszelkie działania. Nie pomaga mycie, wyrywanie czy czyszczenie. Najlepiej poradzą sobie z nimi odpowiednie preparaty. Znaleźliśmy dla was kilka najlepszych propozycji, które cię uratują!

Który preparat do mchu, grzybów i glonów wybrać?

Atlas - płyn do grzybów, pleśni i glonów (14,99 zł)

Jest to dosyć tani środek do walki z zielonym nalotem. Jednak opnie o nim są dosyć różne. Płyn jest bardzo popularny, łatwo się nakłada, to jednak nie radzi sobie aż tak świetnie z każdym rodzajem zabrudzeń. Doskonale czyści pleśń i glony, ale z grzybami ma już niestety problem. Użytkownicy tej marki oceniają go jako średni, ale wydajny produkt. Niestety trzeba czyścić nim kilka razy, aby osiągnąć zadowalający efekt.4

Oro Perfekt - do pleśni (25,99 zł)

Jest to preparat w sprayu, który bardzo łatwo się nakłada. Wystarczy spryskać nim zajętą przez pleśń powierzchnię i poczekać parę godzin. Według opinii użytkowników preparat rzecztywiście działa. Spray ten może być stosowany na niemal każdym rodzaju powierzchni: drewnie, kamieniu, ceramice, tynku, betonie. Nadaje się także do użytku wewnątrz mieszkania, na przykład na tapetach.

Sikagard-715 W - preparat do usuwania mchu i alg (19,50 zł)

Preparat nakłada się za pomocą atomizera i według zaleceń producenta należy odczekać 10 minut. Opinie użytkowników potwierdzają, że po tym czasie zielony nalot rzeczywiście znika. Jest to jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych preparatów. Można go stosować na wielu powierzchniach wewnątrz i na zewnątrz: na dachach, ścianach, balkonach, podłogach drewnianych i kamiennych.

Selena - preparat do usuwania mchu, porostów i glonów (10,80 zł)

Preparat o wodnistej konsystencji, który trzeba nakładać pędzlem,  a następnie trzeć ścierką lub szczotką. Na efekt musimy niestety czekać kilka dni, po których według użytkowników nalot prawie całkowicie znika. Niestety wadą tego produktu jest małą wydajność ze względu na wodnistą formę, która sprawia, że produkt spływa z zabrudzonej powierzchni.

A może ty także masz swój ulubiony preparat do usuwania mchu i innych nalotów?