Czy ty także marzysz o ognisku w ogrodzie? To marzenie wielu osób i fanów spędzania czasu na łonie natury. Ognisko w ogrodzie sprawdzi się najlepiej w sezonie wakacyjnym i może stać się prawdziwą atrakcją podczas wakacyjnych imprez we własnym ogródku. Dzięki niemu stworzysz nie tylko przyjemny nastrój, ale także będziesz mieć możliwość urządzenia sobie grilla. Jak więc wykonać ognisko w ogródku? Oto kilka wskazówek!

Przygotowanie miejsca

Zanim zbudujesz swoje ognisko, musisz najpierw wybrać bezpieczne miejsce. Musi być ono z daleka od łatwopalnych przedmiotów i roślin. Najlepsze do rozpalenia ogniska będzie naturalne wgłębienie w ziemi. W nim łatwo rozpalisz ognień i da to naprawdę ciekawy efekt. Oprócz tego pamiętaj też o zapewnieniu miejsc do siedzenia dla siebie i ewentualnych gości. Dobrze by było jeśli siedzenia będą łatwe do przenoszenia, gdyż ogień z czasem zmenia kierunek pod wpływem wiatru, co może przeszkadzać. Najlepiej sprawdzą się więc standardowe krzesła ogrodowe.

Ognisko w ogrodzie - bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Podczas przygotowania paleniska musisz zachować wszelkie środku ostrożności. Pamiętaj, że zgodnie z z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010, ogniska nie możemy rozpalać przy użyciu otwartego ognia oraz materiałów zapalnych. Rozpal więc ognisko daleko od materiałów łatwopalnych i poza strefą zagrożenia pożarem. Ponadto odległość ogniska od zabudowań i drzew musi wynosić co najmniej 3 metry.

Nie tylko kiełbaska!

Oczywiście na grillu musi się pojawić tradycyjna kiełbasa, ale oprócz niej na patyk możemy nadziać też inne smakołyki jak papryka, pieczarki czy boczek. Świetnym pomysłem będzie szaszłyk z tych składników. Ponadto nie może zabraknąć też ziemniaka, które możesz obsypać ulubionymi przyprawami, owinąć w folię i pozostawić na ognisku przed około 30 minut. Będzie smakował wybornie!

Czy masz ochotę na ognisko w ogródku? Nam aż pociekła ślinka! Życzymy udanej i bezpiecznej zabawy!