Olejek z drzewa herbacianego ma wiele korzyści zdrowotnych. Słynie z właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Chroni przed infekcjami, chorobami bakteryjnymi i grzybiczymi skóry, a także przyspiesza gojenie ran. Oprócz tego wspomniany olejek jest fantastycznym naturalnym środkiem i bezpiecznym środkiem czyszczącym.

Dlaczego warto stosować olejek herbaciany?

Jednym z powszechnych zastosowań olejku z drzewa herbacianego jest pielęgnacja włosów. Wiele osób ceni go  ze względu na jego miejscowe właściwości oczyszczające, odmładzające i oczyszczające. W przeciwieństwie do popularnych produktów do pielęgnacji włosów, nie zawiera chemikaliów. W związku z tym stanowi naturalny, delikatny element zabiegów pielęgnacyjnych. 

Z biegiem czasu pędzle do makijażu pokrywają się resztkami kosmetyków i martwymi komórkami skóry. Jeśli nie chcesz rozprowadzać tego po całej twarzy, od czasu do czasu musisz dobrze wyczyścić swoje pędzle. Przygotuj następującą miksturę:

 • 1 ½ szklanki ciepłej wody,
 • 1 łyżka szamponu,
 • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego.

Wymieszaj wodę, szampon i olejek z drzewa herbacianego w misce lub słoiku i umieść obok zlewu. Zbierz pędzle do makijażu i opłucz je ciepłą wodą, aby usunąć kosmetyki do makijaż. Obracaj każdy pędzel w roztworze mydła przez około 10 sekund, wyjmij go i obracaj w dłoni.  Następnie przetrzyj każdy pędzelek, by usunąć głębokie zabrudzenia. Dobrze wypłucz, uformuj kształt włosia i połóż pędzle na boku, aby wyschły.  

Uniwersalny środek czyszczący

Olejek z drzewa herbacianego dodaje do mieszanki właściwości antybakteryjne. Ocet jest po prostu dobrym środkiem czyszczącym, a olejek cytrynowy świetnie działa na brud i dobrze pachnie! Środek doskonale sprawdza się zarówno w łazience, jak i kuchni.

Przygotuj:

 • 1/4 szklanki octu,
 • 90 ml ciepłej wody,
 • 10 kropli olejku z drzewa herbacianego,
 • 5-10 kropli olejku cytrynowego.

Podane składniki wystarczą na około 3 ½ szklanki.

Przygotowanie:

Połącz wszystkie składniki w szklanej misce i mieszaj do całkowitego rozpuszczenia.

Ostrożnie wlej do ulubionej pustej butelki i oznakuj trwałym markerem. 

Olejek z drzewa herbacianego: odświeżacz powietrza

Rozpylany olejek z drzewa herbacianego korzystnie wpływa na powietrze w domu, ponieważ oczyszcza i odświeża przestrzeń w miarę rozpraszania. Wlej 3-4 krople olejku z drzewa herbacianego do ulubionego dyfuzora. 

Szukasz rewitalizującej mieszanki, która odświeży i oczyści każde pomieszczenie? Dodaj dwie krople cytryny, dwie krople eukaliptusa, jedną kroplę olejku z drzewa herbacianego i jedną kroplę mięty pieprzowej do dyfuzora, aby uzyskać wspaniałą miksturę. Nie tylko oczyści powietrze, lecz także rozbudzi zmysły. 

Spray do maty do jogi

 Joga to świetny sposób na poprawę samopoczucia fizycznego i emocjonalnego. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym joginem, czy dopiero zaczynasz, dobry spray do maty z pewnością Ci się przyda.

 Przygotuj:

 • ¾ szklanki wody destylowanej,
 • ¼ szklanki bezalkoholowego oczaru wirginijskiego lub białego octu,
 • 5 kropli olejku lawendowego,
 • 3 krople olejku herbacianego
 • szklaną butelkę z rozpylaczem.

Uwaga: nie wszystkie maty do jogi należy traktować tak samo. Stosowanie olejków eterycznych może zrujnować niektóre modele.  Najpierw wykonaj mały test. Spryskaj środkiem niewielki fragment maty. Dzięki temu upewnisz się, że jej nie zaszkodzi. 

Połącz wszystkie składniki w szklanej butelce z rozpylaczem. Wstrząsaj do połączenia. Spryskaj matę i wytrzyj do sucha ręcznikiem.