Wybierając traktorek ogrodowy, zwróć uwagę na łatwość obsługi, osprzęt i proponowane funkcje. Sprawdzi się idealnie w przypadku osób z problemami zdrowotnymi lub tych, które mają problemy z utrzymaniem się i pchaniem kosiarki przez długi czas. Takie urządzenie przypadnie Ci do gustu również wtedy, gdy cenisz sobie wygodę. Jeśli chcesz szybko i komfortowo skosić duży trawnik, taki sprzęt na pewno Ci się spodoba. Sprawdź kilka popularnych modeli.

Stiga Estate 3084 H 84 cm

Wspomniany traktor ogrodniczy wyposażony jest w solidny silnik Briggs & Stratton PowerBuilt 3140 AVS i sterowaną pedałem przekładnię hydrostatyczną. Urządzenie tnące o długości 84 cm sprawdzi się w każdej sytuacji. Zapewnia 7 wysokości koszenia (25-80 mm).

Sprzęt oferuje alarm dźwiękowy korektora i urządzenie do mycia pokładu. W zestawie znajduje się również hak holowniczy i wtyczka do mulczowania. Nadaje się do koszenia gruntu o powierzchni do 0,20 hektara (2000 m2). Ma moc 13 KM. Możesz zdecydować, czy zbierać ścinki do 240-litrowego tylnego pojemnika na trawę, czy użyć funkcji Stiga Multiclip. Kombi 3084 H wyposażony jest w kierownicę z miękkim uchwytem, wygodny fotel, przednie reflektory LED i deskę rozdzielczą do monitorowania parametrów pracy.

Kosiarka samojezdna STIHL RT 5097 C

Usiądź na amortyzowanym fotelu, który możesz regulować do dowolnej wysokości. Przekręć kluczyk, a silnik od razu się uruchomi. Wszystkie elementy sterujące znajdują się pod ręką: dźwignia do jazdy do przodu/do tyłu, napęd hydrostatyczny, centralna regulacja wysokości koszenia, sprzęgło noża i pałąkowy uchwyt do łatwego opróżniania kosza na trawę. Samoczynny napęd z jednym pedałem zapewnia niesamowity komfort podczas jazdy i manewrowania. Proponowany traktorek ogrodowy zachwyca sportowym designem.

Uruchamianie przekładni hydrostatycznej odbywa się za pomocą pedału. Umożliwia precyzyjny dobór prędkości jazdy. Na uwagę zasługuje też niezwykle wytrzymała spawana konstrukcja ramy. Jej kształt jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i intensywnych długoterminowych testów obciążeniowych. Zderzak chroni urządzenie i rozciąga się do podnóżka.

Kubota G23-II

Szczycący się zbiornikiem paliwa o pojemności 20,5 litra model G23-II z trzycylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 23,3 KM, chłodzonym wodą ETVCS zapewnia wyjątkową moc i wydajność podczas całodniowego koszenia. Ma 120-cm szerokość koszenia, a maksymalna wysokość podnoszenia 150 mm zapewnia doskonałą zwrotność przy pokonywaniu przeszkód, takich jak krawężniki.

Standardowe funkcje obejmują łatwą w obsłudze skrzynię biegów HST, prędkość maksymalną 15,5 km/h, a także w pełni hydrostatyczne wspomaganie kierownicy, co zmniejsza zmęczenie operatora. Prezentowany model wyposażony jest również w blokadę mechanizmu różnicowego, tempomat i wzmocnioną przednią oś. Aby zwiększyć wygodę operatora, producent zaoferował amortyzowany fotel z wysokim oparciem, ergonomiczne elementy sterujące i przyjazną dla użytkownika deskę rozdzielczą.

Husqvarna TC 242 T

Zapewnia dużą wydajność. Sprawdzi się doskonale w przypadku średnich i dużych ogrodów. To wytrzymały, wygodny traktorek ogrodowy o dużej zwrotności. Wyposażony jest w cylinder o pojemności 653 cm2, ponadgabarytową kierownicę, przekładnię hydrostatyczną sterowaną pedałem, stalowy pokład i wzmocniony tnący. Szerokość koszenia wynosi 108 cm.